10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

САД изведоа удари во Ирак и Сирија

Најчитани вести

Соединетите држави соопштија дека во Ирак и во Сирија извеле воздушни напади врз позиции на единиците обвинети за напад во кој бил убиен американски воен снабдуваш. Пантагон соопшти дека американските сили извеле прецизни одбранбени удари врз пет локации на Хезболах, ирачка група поддржана од Иран. Во петокот во ракетен напад во близина на градот Киркук загина еден Американец.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести