Home » Сајкоски: Неопходно е да направиме промени кои ќе нè носат кон подобра иднина во Македонија

Сајкоски: Неопходно е да направиме промени кои ќе нè носат кон подобра иднина во Македонија

by Журнал.мк

-Гласот за Гордана Силјаноска Давкова е глас за човек со свое обележје и лидер кој ќе ја претставува и брани Македонија во светот, посочи тој.

Неопходно е да направиме промени кои ќе нè носат кон подобра иднина во Македонија, вели генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во ИЕ 5, Ѓорѓија Сајкоски.

-Гласот за Гордана Силјаноска Давкова е глас за човек со свое обележје и лидер кој ќе ја претставува и брани Македонија во светот, посочи тој.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More