Home » Руски истражители во Таџикистан ги испитувале роднините на осомничените напаѓачи во Москва

Руски истражители во Таџикистан ги испитувале роднините на осомничените напаѓачи во Москва

by Журнал.мк

Тројца таџикистански безбедносни извори изјавиле дека руските истражители ги испитувале семејствата на осомничените за нападот во Крокус Сити Хол во Москва, во кој загинаа 139 лица, а околу 180 се повредени.

Изворите, кои не биле овластени да даваат информации за овој случај, велат дека таџикистанските безбедносни службеници ги донеле семејствата на осомничените од различни делови на земјата во главниот град Душанбе.

Против четворицата напаѓачи во Русија е поднесено обвинение, а ако бидат обвинети им се заканува доживотен затвор поради терористичкиот напад.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More