Home » Русија закажа итна седница на Советот за безбедност

Русија закажа итна седница на Советот за безбедност

by Журнал.мк

Русија побара итна седница на Советот за безбедност откако Украина го гранатираше центарот на Доњецк, објави заменик постојаниот претставник на Русија во ОН Дмитриј Полјански, пренесува Спутник.

Претходно беше објавено дека украинската армија го гранатирала центарот на Доњецк користејќи американски системи „Хајмарс“, при што загинале најмалку 20 цивили, а уште 11 се ранети.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More