Home » Русија со нови напади врз Украина

Русија со нови напади врз Украина

by Журнал

Русија извршила нови напади со дронови врз украинскиот град Одеса, соопштија локалните власти. Најмалку три лица се повредени, а причинета и е материјална штета.

Поради оштетени станбени згради од домовите биле евакуирани над 130 лица. откако Русија во февруари 2022-ра година ја нападна Украина, стратешки важното црноморско пристаниште Одеса, постојано е под руски оган.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More