Home » Русија: Напаѓачите не се наши граѓани – Таџикистан: Не се ни наши

Русија: Напаѓачите не се наши граѓани – Таџикистан: Не се ни наши

by Журнал.мк

Уапсени четворица осомничени напаѓачи по смртоносниот напад во концертна сала во близина на Москва се странски државјани, соопшти денеска руското Министерство за внатрешни работи.

Русија денеска објави дека ги уапсила сите четворица осомничени вооружени лица за нападот во кој загинаа 133 лица, а претседателот Владимир Путин вети дека ќе ги пронајде и казни оние што стојат зад нападот.

Таџикистан ги негираше тврдењата на Москва

Претходно беше објавено дека напаѓачите имале пасоши од Таџикистан, но таа земја негираше дека се нејзини државјани.

Министерството за внатрешни работи на Таџикистан соопшти дека три лица чии пасоши ги имале напаѓачите биле пронајдени во земјата каде што биле во моментот на нападот на салата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More