-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

РОСОНЕРИТЕ не знаат за пораз, остануваат на врвот во Италија!

Најчитани вести

Милан дојде и до 11 победа во најсилното италијанско првенство и останува и натаму единствениот клуб без пораз.

„Росонерите“ денеска беа подобри од составот на Беневенто со резултат 0:2 на гостински терен и со трите бода повторно водат на табелата со 37 бодови, еден повеќе од второпласираниот Интер.

Во 15 минута од средбата на стадионот „Чиро Вигорито“ тимот на Пиоли беше во предност благодарение на голот на Кесје реализиран од пенал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com