Home » Роналдо: Не бркам рекорди, тие ме бркаат мене

Роналдо: Не бркам рекорди, тие ме бркаат мене

by Lina Muslija

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо успеа да собори два рекорди во Саудиска Арабија.

Тој постигна два гола за Ал Наср против Ал Итихад. Сезоната ја заврши 35 гола, што никогаш никој не го постигна во саудиската лига.

Исто така, Роналдо стана единствениот играч кој бил најдобар стрелец во четири различни национални шампионати.

Роналдо тоа го направи прво во Премиер лигата, како играч на Манчестер јунајтед, потоа во Ла Лига како член на Реал Мадрид, а исто така и во Серија А со Јувентус.

Откако го собори рекордот, се огласи на социјалната мрежа „X“, пораешен „Твитер“.

„Јас не бркам рекордите, тие ме бркаат мене“.

Ал Наср сезоната ја заврши на второто место, со шест бода помалку од шампионот Ал Хилал.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More