21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Роналдо: Најдобар сум, немам ниту една мана

Најчитани вести

Напаѓачот на Јувентус и репрезентацијата на Португалија Кристијано Роналдо во разговор за „ДАЗН“ рекол дека во овој момент тој е најдобриот фудбалер во светот.

„Најдобар во овој момент? Јас сум најдобар, бидејќи немам ниту една мана. Следната година сите ќе видат. Настапите за Јувентус се мојот приоритет. Сакам се што е поврзано со овој клуб. Ја сакам италијанската култура. Среќен сум и сакам да игра за Јувентус уште многу години“, рекол Португалецот.

Кристијано Роналдо од почетокот на сезоната одиграл 21 натпревар, постигнал 12 гола и забележал една асистенција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com