Home » Романо тврди дека сè е јасно: Мбапе на лето потпишува за Реал Мадрид!

Романо тврди дека сè е јасно: Мбапе на лето потпишува за Реал Мадрид!

by Журнал

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе и во наредниот период ќе биде главна тема на светските медиуми, а новинарот Фабрицио Романо објави дека тој решил да го напушти ПСЖ.

Како следна дестинација се споменува Реал Мадрид, кој со години сака да го добие потписот на Мбапе и делува дека конечно ќе успее во намерата.

Романо објави дека во соблекувалните на Реал Мадрид и ПСЖ веќе се чувствува дека Мбапе наскоро доаѓа во Мадрид.

Иако до лето има уште неколку месеци во кои може да се промени сè, како пред неколку години, сепак Мбапе наводно бил сигурен дека сака да замине од Париз по неуспешните мисии да го освои пехарот во Лигата на шампиони (ЛШ).

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More