21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Роџерс: Можеме да го победиме Ливерпул

Најчитани вести

Вечерва во Премиер лигата ќе се одигра дуелот помеѓу Лестер и Ливерпул. Менаџерот на „лисиците“ Брендан Роџерс смета дека неговиот тим е способен да го порази лидерот на табелата.

Ливерпул немаат пораз во Премиер лигата, имаат неверојатен скор од 16 победи и еден нерешен резултат во 17 одиграни натпревари. Лестер со натпревар повеќе од „црвените“ се втори со десет поени помалку.

„Сите знаеме дека таа низа еднаш ќе мора да се прекине. Зошто ние да не бидеме тимот што ќе ги запре Ливерпул. Такви се нашите планови. Ливерпул се одлични, имаат победнички менталитет но еднаш ќе мора да изгубат. Ќе се бориме до крај, за нас ова е фантастичен меч, ќе играме пртив светскиот и европскиот шампион“, рекол Роџерс.

Натпреварот на „Кинг Пауер“ стадионот ќе започне во 21 часот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com