Home » Ris Flower вечерва ќе настапи на фестивалот „Perfomist Fest” во Истанбул

Ris Flower вечерва ќе настапи на фестивалот „Perfomist Fest” во Истанбул

by Lina Muslija

Охрид, 7. август 2023 (ОХРИДПРЕС) – Македонскиот музичар Борис Цветановски, познат како Ris Flower, вечерва ќе биде специјален гостин на интернационалниот музички фестивал „Perfomist Fest” во Истанбул, Турција.

На сцената тој ќе биде придружуван од филхармониски оркестар, а пред публиката ќе се претстави со дел од својот прв авторски албум „Flow“.

Ова е уште еден голем успех за младиот музичар, но и за целокупната современа македонска рок музика. 

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More