Home » Ријана лансираше нова колекција нa долна облека за Денот на вљубените

Ријана лансираше нова колекција нa долна облека за Денот на вљубените

by Журнал

„Сакај се себе си“, ова е пораката од брендот на пејачката Ријана, познат по смелите дизајни на долна облека. Нејзиниот бренд „Savage X Fenty“ ја слави различноста, инклузивноста и сензуалноста на жените и мажите од сите облици, бои и големини.

Секое праче е дизајнирано да го инспирира секој носител да ја прифати нивната единствена убавина и да го изрази својот личен стил.

За Денот на вљубените 2024 година, Ријана претстави три нови колекции на долна облека, во црна, розова и гоџи-бери црвена боја, дизајнирани да разбудат страст и романса.

Достапни на веб-страницата на „Savage H Fenty“, колекциите додаваат допир на гламур на прославите на Денот на вљубените. Дизајните ја комбинираат препознатливата естетика на марката на смелост и удобност, обезбедувајќи секое парче да е подеднакво погодно и стилски.

Првата колекција, „See Thru U“, содржи проѕирни парчиња во нежни пастелни бои, розови, јорговани и сини. Ријана лично позираше во розов комплет составен од градник, гаќички и мрежести чорапи. Овој комплет е совршен за оние кои сакаат да ја покажат својата невина, но и заводлива страна.

Втората колекција, „Ruffle Luv“, беше инспирирана од француските бурлески и викторијанските корсети. Оваа колекција има многу возбудувања, тантела и везови, кои додаваат шарм и елеганција. Ријана носеше црвен комплет составен од проѕирен градник, гаќички и наметка од пердуви. Овој комплет е идеален за оние кои сакаат да се чувствуваат како кралици на љубовта.

Третата колекција, „Luv Language“, е наменета за мажи кои сакаат да ги изненадат своите партнерки. Оваа колекција нуди сатенски боксерки, пижами, наметки и други секси детали. Боите се црвена, црна и бела, кои симболизираат страст, мистерија и нежност. Оваа колекција е одлична за оние кои сакаат да ги изразат своите чувства преку јазикот на љубовта.

„Savage X Fenty“ е бренд кој „ја слави љубовта во сите нејзини облици и бои“. Ријана рече дека целта на оваа колекција е да ги поттикне луѓето да се сакаат себеси и другите такви какви што се. Колекцијата е достапна на интернет и во продавниците, „цените се достапни, а квалитетот е висок“.

Ријана е позната како една од највлијателните и најиновативните ѕвезди во светот на музиката, модата и убавината. Родена на Барбадос пред 36 години, таа е пејачка, текстописец и актерка, која стана светски позната по хитовите „Umbrella“, „Diamonds“, „Work“, стана амбасадор на културата на Барбадос и ја основа хуманитарната организација „Klara Лајонел“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More