Home » Ренова убедливо славеше против Воска спорт на тестот во Охрид

Ренова убедливо славеше против Воска спорт на тестот во Охрид

by Журнал.мк

Ренова убедливо триумфираше против второлигашот Воска Спорт со 4-0 на пријателскиот натпревар кој се одигра на СРЦ „Билјанини извори“ во Охрид.

„Гипсарите“ поведоа со 2-0 уште во првиот дел со головите на Јусуфи и Кахримановиќ, а во второто полувреме погодија и Шефити директно од слободен удар, како и Рамадани за конечни 4-0.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More