Home » Регистриран земјотрес во западна Македонија

Регистриран земјотрес во западна Македонија

by Журнал

Земјотрес предмалку е регистриран во Македонија. Според ЕМСЦ земјотресот е регистриран во 00 часот и 32 минути.

Според првичните информации, епицентарот е кај Стење во Преспа, но тие се неофицијални информации.

Јачината на земјотресот според некои медиуми бил 3,8 степени по Рихтер на длабочина од 6 километри.

Според информациите до кои дојде Порта.мк интензитетот прилично добро се почувствувал во охридско-струшкиот регион.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More