Home » Реал за 50 милиони го купува Алфонсо Дејвис

Реал за 50 милиони го купува Алфонсо Дејвис

by Lina Muslija

Канадскиот лев бек Алфонсо Дејвис ќе стане нов играч на Реал Мадрид, тврдат шпанските медиуми.

Баерн е подготвен да го продаде Дејвис на лето со цел да не си замине бесплатно во јуни 2025 година.

Челниците на Баерн, свесни дека не можат да го задржат Дејвис, кој веќе има договор со „кралскиот“ клуб.

Реал Мадрид веќе стапил во контакт со Баерн Минхен и е спремен да плати 50 милиони евра за десниот бек, сума која најверојатно ќе ја прифати баварскиот клуб.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More