Home » Разбојници разнеле банкомат кај бензинска во Загреб

Разбојници разнеле банкомат кај бензинска во Загреб

by Журнал.мк

Во Загреб во текот на ноќта од четврток кон петок имало нов обид за грабеж на банкомат.

Мета на крадците овој пат бил банкомат на Рајфајзен банка, кој се наоѓал веднаш до бензинска пумпа.

„Утринава поминував покрај бензинската пумпа и ја видов полицијата како дежура покрај банкоматот. Некој го разнел во текот на ноќта“, изјавил сведок за „24часа“ за кражбата со експлозив што се случи синоќа.

На местото на настанот пристигнала полиција со четири возила. Форензичарите земале мостри.

Отпадоци имало насекаде, а засега нема информации колку пари успеале да украдат сторителите. Истрагата е во тек и ќе се испитуваат бројните надзорни камери лоцирани во областа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More