26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Rapid се враќа во понудата на Skoda

Најчитани вести

Беше повеќе од јасно дека со доаѓањето на моделот Scala, Skoda го отпишува моделот Rapid. Сепак во последен момент, чешкиот производител се одлучи да го продолжи животот на овој модел.

Skoda, на својот официјален сајт ги откри првите дизајнерски скици од новиот Rapid кој своето деби ќе го има кон крајот на оваа година.

Она што се открива при тоа е дека истиот овој модел ќе биде достапен само на пазарот во Русија.

Руските медиуми веднаш почнаа со шекулации па така за очекување е во понудата да дојде со 1.6 MPI мотор со 90 и 110 КС како и 1.4 TSI мотор со 125 КС. При тоа почетната цена се очекува да изнесува 11.180 евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com