Home » Рангеловиќ: Независно судство не постои

Рангеловиќ: Независно судство не постои

by Журнал.мк

„Сметам дека треба да расчиситме со јавноста, иако она многу добро знае, но треба да повториме. Независно судство не постои. Тоа е гола демагогија дека во која било држава судството е независно. Сѐ додека власта, која и да е, избира посредно или непосредно судии или претставници во судството – нема независна власт“ – вели за „24 Анализа“ Иво Рангеловик, политиколог.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More