Home » Пукање во Илиноис, најмалку тројца загинати

Пукање во Илиноис, најмалку тројца загинати

by Журнал

Најмалку три лица се убиени во престрелката што се случила во продавница за автоделови во Долтон, Илиноис. Според првичните информации застрелани неколку луѓе. Како што јавува Мирор на паркингот пред продавницата може да се забележат автомобили изрешетани со дупки од куршуми. Област е преполна со полиција која го истражува инцидентот. Според информациите пукањето започнало 10:30 часот по локално време.

На местото на настанот биле повикани неколку возила на брза помош и противпожарни возила. Се верува дека до пукањето дошло откако два автомобила се судриле еден блок подалеку од продавницата, но завршиле на нејзиниот паркинг. Очевидци велат дека полицајците им кажале дека пукачите со пушки скокнале од автомобилите и пукале еден кон друг.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More