Home » Пукање на универзитет во САД: Студентите добија пораки да се засолнат

Пукање на универзитет во САД: Студентите добија пораки да се засолнат

by Журнал

Пукање се случи денеска на Државниот универзитет во Јужна Каролина, соопштија официјални лица.

Универзитетот е под блокада, а активиран е и системот за предупредување на блискиот универзитет Клафлин.

Според извештаите, осомничениот се уште е на местото на настанот, облечен во црно и со маска за скијање.

Двете училишта се затворени од 11:30 часот, по локално време.

Студентите од двата кампуса добиваа СМС пораки со наредба „да се засолнат додека полицијата истражува“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More