Home » ПСЖ за него плати 60 милиони евра, а Енрике вчера – брутално го понижи!

ПСЖ за него плати 60 милиони евра, а Енрике вчера – брутално го понижи!

by Журнал

Низ шега тренерот на Пари Сен Жермен, Луис Енрике брутално го понижи Мануел Угарте за кого францускиот гигант плати сума од 60 милиони евра изминатото лето.

Енрике вчера го освои својот прв трофеј откако е во Париз со победата против Тулуз од 2:0 во Суперкупот на Франција.

На прес-конференцијата новинарите му поставија прашање за Угарте кој одигра лош натпревар, а од шпанскиот стратег следуваше ироничен одговор.

„Каков беше Угарте денеска? Одличен! Не изгуби ниту една топка, не направи грешка, перфектен“, искоментира иронично Енрике.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More