Home » Првото бебе во 2024 година се роди точно на полноќ, машко е

Првото бебе во 2024 година се роди точно на полноќ, машко е

by Журнал

Точно на полноќ се роди првото бебе за оваа година на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје.

Бебето е машко, тежи 3.760 грама, а долго е 52 сантиметри.

Од Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство објавија дека 34-годишната Наташа Стефковска од Скопје го родила бебето по природен пат.

Во првите 15 минути од Новата година на ГАК се родиле три бебиња.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More