Home » Први снимки од авионската несреќа на иранскиот претседател: Се изгорело

Први снимки од авионската несреќа на иранскиот претседател: Се изгорело

by Журнал.мк

Објавени се први снимки со дрон од остатоците што ги снимила Црвената полумесечина, а на кои е прикажано местото на несреќата на стрмна, пошумена падина, со малку останато од хеликоптерот освен неговата сино-бела опашка.

Потпретседателот на Иран, Мохсен Мансури, утрово потврди дека во несреќата загинале иранскиот претседател Ебрахим Раиси и министерот за надворешни работи Хосеин Амир Абдолахиан.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More