Home » Прва собраниска седница во 2024

Прва собраниска седница во 2024

by Журнал

Пратениците денеска ќе ја започнат првата нова седница за оваа година. На дневен ред на 138. седница се повеќе од дваесет точки, претежно закони по скратена постапка.

Пратениците треба да ги разгледаат дополнување на Законот за државното правобранителство, измени на Законот за спорт, Предлог на закон за стручно усовршување и обука на административните службеници, Предлог на закон за безбедност на мрежни и информациски системи и дигитална трансформација (*), Предлог на закон за административни службеници, Предлог на закон за вработените во јавниот сектор, измени и дополнувања на законот за електронско управување и електронски услуги, Предлог на закон за рибарство и аквакултура, сите по скратена постапка.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More