Home » Прва слика од голманот на ПСЖ кој помина 19 дена во кома

Прва слика од голманот на ПСЖ кој помина 19 дена во кома

by Журнал.мк

Серхио Рико помина 19 дена во кома, откако доживеа тешка несреќа. Голманот на ПСЖ доби удар од коњ, по што со хеликоптер беше пренесен во болница во Севилја.

Сопругата на Рико, Алба Силва на Инстаграм сподели заеднички фотографии од болничкиот кревет.

„Можам да напишам книга со сите емоции кои ги доживеав во изминатите два месеци. Во моментов сме добро и не можам доволно да ви се заблагодарам за пораките“, објави Алба.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More