Home » Протест во Тел Авив за оставка на Нетанјаху

Протест во Тел Авив за оставка на Нетанјаху

by Журнал.мк

Во Тел Авив се одржуваат масовни протести. Демонстрантите не се задоволни од начинот на кој владата на Бенјамин Нетанјаху се справува со војната во Газа.

Тие бараат ослободување на членовите на нивните заробени семејства од Појасот Газа.

Насобраните на антивладините протести бараат оставка од премиерот на Израел и нови избори.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More