Home » Протест на студентите пред МОН

Протест на студентите пред МОН

by Журнал

Студентите излегуваат на улица, револтирани поради како што велат, неефикасното работење на Министерството и доцнењето на стипендиите.

Ќе побараат одговори од Шаќири зашто и покрај ветувањата дека парите ќе ги добијат до 1-ви февруари, нивните сметки и натаму се празни.

Се жалат и дека две години се пробиени сите рокови за почнување на реконструкцијата на студентските домови, кои се со супстандардни услови.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More