Home » Пронашол изгубен паричник и со картичката вршел трансакции на интернет

Пронашол изгубен паричник и со картичката вршел трансакции на интернет

by Журнал

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.М.(22) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

Пријавениот, на 18.09.2023 пронашол изгубен паричник со банкарски картички на лице од Штип, неовластено навлегол во електронскиот систем на трансакциските сметки на лицето и со неговите картички извршил неколку неуспешни трансакции на интернет.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More