16 C
Skopje
Tuesday, May 11, 2021

Пронајдени телата на седум жртви по свлечиштето во Норвешка

Најчитани вести

Телата на седум жртви беа пронајдени во потрагата по исчезнатите, откако одрон направи големи штети на околу 30 километри од норвешката престолнина Осло.

Четири тела беа откриени во петокот и саботата, а три во неделата. Неколку лица сè уште се водат како исчезнати. Спасувачите продолжуваат да бараат преживеани, но шансите за тоа се намалуваат, пренесува Би-Би-Си.

Идентификувани се пет жртви, вклучувајќи 40-годишник и неговата двегодишна ќерка.

Од лизгањето на земјиштето беа повредени 10 лица, уништени повеќе од 30 домови и евакуирани повеќе од 1.000 лица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести