Home » Пронајдено телото и на второто девојче со кое мајка скокна во реката Бојана во Скадар

Пронајдено телото и на второто девојче со кое мајка скокна во реката Бојана во Скадар

by Журнал.мк

Албанската полиција соопшти дека на телото на деветгодишното девојче, кое синоќа било извлечено од реката Бојана во Скадар, не се пронајдени траги на малтретирање.

„Поради претходно изнесените информации за пронаоѓање на телото на деветгодишно дете во водите на реката Бојана, ве известуваме дека, според прелиминарното вештачење на телото, во присуство на вештаци од судска медицина, нема траги на насилство“, се наведува во полициското соопштение.

Се верува дека девојчето скокнало во реката заедно со нејзината мајка Алма А.(39), сестрата (8) и братот (4), наводно за да се спасат од нивниот татко насилник.

Алма и нејзините деца исчезнале на 2 мај, а нејзиниот сопруг Ергиз А.(31) дури следниот ден го пријавил нивното исчезнување.

Полицијата вчера го уапсила Ергиз поради сомнение дека ги малтретирал сопругата и децата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More