Home » Пронајдени граната и минофрлач во атар на село Алинци

Пронајдени граната и минофрлач во атар на село Алинци

by Журнал

Пронајдени граната и минофрлач во атар на село Алинци.

– На 05.01.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на место викано „Џаферица“ во атар на с.Алинци, прилепско, биле пронајдени граната и минофрлач. Од страна на пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување од местото безбедно биле подигнати една граната Ф 105 мм германско производство и еден минофрлач 62мм, кои потекнуваат од Првата светска војна, соопшти МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More