Home » Пронајдена граната од Првата светска војна во Струшко

Пронајдена граната од Првата светска војна во Струшко

by Журнал.мк

Вчера попладне, во 16.10 часот, во ОВР Струга е пријавено дека во нива во атарот на струшкото село Калишта била пронајдена граната од Првата светска војна во калибар од 95 милиметри, извести МВР.

Гранатата била безбедно подигната од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување – Битола за понатамошна постапка.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More