Home » Пронајдена е младата Тијана која исчезна на 13-ти март

Пронајдена е младата Тијана која исчезна на 13-ти март

by Журнал.мк

Пронајдена е Тијана Симиќ која исчезна на 13 март во урбаната белградска населба Карабурма. Убавата вест на социјалните межи ја објави нејзината сестта, но детали се уште не се познати.

– Ја најдовме Тијана, многу ви благодарам на сите за помошта, напиша таа.

Да потсетиме Тијана исчезна на 13 март во Карабурма. Телефонот го оставила дома на денот кога исчезнала. Тоа беше отежителна околност и за полицијата и за сите што трагаа по неа, бидејќи не беше можно да се лоцира.

Сестрата на Тијана Симиќ на сите социјални мрежи ја објави веста за исчезнувањето на нејзината сестра.

„Набргу потоа ми се јави една девојка и рече дека кај Геозавод и пришла девојка со сличен изглед и барала цигара. Отидовме таму да ја побараме. Вработените во Геозавод беа љубезни и ни ги покажаа снимките од камерите, но не можевме да процениме дека тоа беше таа, бидејќи беше со свртен грб“, вели Софија Петковиќ, сестрата на тетката на Тијана.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More