Home » Пронајден хеликоптерот, но состојбата на иранскиот претседател останува непозната

Пронајден хеликоптерот, но состојбата на иранскиот претседател останува непозната

by Журнал.мк

Тимовите за пребарување го пронајдоа урнатиот хеликоптер во кој се наоѓаше иранскиот претседател Ебрахим Раиси, пишува Гардијан.

Како што јави иранската државна телевизија, хеликоптерот е пронајден, но се уште нема информации за состојбата на патниците, меѓу кои бил и претседателот на Иран, Ебрахим Раиси.

Хеликоптер во кој се наоѓаше иранскиот претседател Ебрахим Раиси и уште неколку високи функционери се урна во северозападниот дел на Иран.

Претходно беше објавено дека е стапено во контакт со еден од патниците на леталото.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More