Home » Продолжен притворот на Тачи

Продолжен притворот на Тачи

by Журнал.мк

Специјалниот суд во Хаг му го продолжи притворот на поранешниот претседател на Косово Хашим Тачи, изјави Ангела Грип, шефица за односи со јавноста на Специјализиранииот совет на Косово, пренесе „Газета експрес“.

Грип на онлајн прес-конференција ги презентираше најновите информации за настаните поврзани со судските постапки и активности во овој суд, пренесува „Косово онлајн“. Таа соопшти дека за случајот „Тачи и другите“, во вторник, на 25 јануари, била доставена јавна верзија на одлуката на судијата на претходна постапка, со која на Хашим Тачи му е одредена мерка понатамошен притвор.

Како што пренесува „Репортери“, следниот петок, на 4 февруари, ќе се одржи статусна конференција за текот на постапките против Тачи, Кадри Весељи, Јакуп Красниќи и Реџеп Селими.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More