Home » Приведено лице за издржување затворска казна

Приведено лице за издржување затворска казна

by Журнал.мк

Вчера во 9:40 часот полициски службеници од Полициско одделение Чашка го привеле Б.А.(28) од с.Долно Јаболчиште, општина Чашка.

За него била издадена наредба од Основен суд Велес со која се барал за издржување казна затвор.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Идризово“ за издржување на затворската казна.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More