Home » Приведено лице од Скопје за доиздржување на казна затвор

Приведено лице од Скопје за доиздржување на казна затвор

by Журнал.мк

Денеска (25.01.2022) полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишија од слобода О.С.(50) од Скопје.
За него била распишана централна потерница со која се барал за доиздржување на казна затвор од 1 година и 7 месеци. О.С. ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за доиздржување на затворската казна.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More