Home » Приведено 19-годишно момче од Кичево, кај него била пронајдена дрога

Приведено 19-годишно момче од Кичево, кај него била пронајдена дрога

by Журнал.мк

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кичево вчера го привеле М.Ѓ.(19) од Кичево, кај кого биле пронајдени и одземени 12 паковки со марихуана.

Дополнително, при извршен претрес во неговиот дом, по претходно добиена судска наредба, биле пронајдени и одземени уште 19 пакувања со марихуана и пари.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, најавија надлежните.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More