Home » Приведена тетовка: пронајдена дрога при претрес во станот во Скопје

Приведена тетовка: пронајдена дрога при претрес во станот во Скопје

by Журнал.мк

Приведена 51-годишна тетовка кај која вчера полицијата пронашла дрога.

При претрес во нејзиниот дом во Карпош во Скопје, извршен со наредба на Основен кривичен суд Скопје, била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја, информираат од МВР.

Таа била задржана во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More