29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Приведен разбојник во Неготино, парите вратени на сопствениците

Најчитани вести

Неготино, 26 декември- Полициски службеници од Полициската станица Неготино денеска околу 10:30 часот на улица „Индустриска“ во Неготино го лишиле од слобода П.Ц.(24) од Неготино, поради тоа што околу 8.00 часот со закана со остар предмет од вработени во казино во градот одзел пари и побегнал.

Како што соопшти МВР, при преглед кај него биле пронајдени парите и биле вратени во казиното. П.Ц. е задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com