Home » Приведен разбојник во Скопје веднаш откако со пиштол се обидел да ограби банка

Приведен разбојник во Скопје веднаш откако со пиштол се обидел да ограби банка

by Журнал.мк

Полициски службеници од СВР Скопје го привеле М.К.(30) откако денеска во 13.55 часот било пријавено дека се обидел со закана со пиштол да изврши разбојништво во филијала на банка во трговски центар на подрачје на општина Аеродром, но не успеал во намерата и се дал во бегство.

Веднаш по добиената пријава, преземени се мерки и активности и М.К. е пронајден и лишен од слобода.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More