Home » Приведен разбојник во Гостивар за издржување шестгодишна затворска казна

Приведен разбојник во Гостивар за издржување шестгодишна затворска казна

by Журнал.мк

Полициски службеници ноќеска привеле разбојник во Гостивар за издржување шестгодишна затворска казна.

– Ноќеска во 03.30 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници од ОВР Гостивар го лишиле од слобода Е.Ш.(36) од Гостивар, кој бил баран по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување казна затвор од шест години за сторено кривично дело „разбојништво“ по член 237 од Кривичниот законик, се наведува во соопштението од МВР.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More