Home » Приведен криумчар на мигранти во Гевгелија, пронајдени осум лица од Сирија

Приведен криумчар на мигранти во Гевгелија, пронајдени осум лица од Сирија

by Журнал

Денеска во 17.30 часот во близина на хотел во Гевгелија полициски службеници од РЦГР Југ- ПС за ГН и ГП Богородица го лишија од слобода М.С. (28) од Гевгелија.

Како што соопшти МВР, при контрола на возило „фиат“ што тој го управувал, пронајдени се осум лица- илегални мигранти од Сирија.

Известен е јавен обвинител од ОЈО за ГОКК и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More