Home » Приведен крадец

Приведен крадец

by Журнал.мк

На 25.10.2023 во 02.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.И. (26) од Куманово поради основано сомнение дека на 24.10.2023 влегол во деловен објект во Куманово и одзел повеќе предмети.

При преглед на неговото возило биле пронајдени предметите и тие се вратени на сопственикот. С.И. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, соопшти МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More