Home » Приведен крадец во Гостивар

Приведен крадец во Гостивар

by Журнал.мк

Полициски службеници од СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ноќеска го на полноќ привеле 38-годишниот Р.К. од Скопје, кој непосредно пред тоа извршил тешка кражба во угостителски објект во Гостивар, но и поради сомнение дека претходно противправно одзел моторно возило на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар и по документирање на случајот ќе биде изготвен соодветен поднесок, соопшти МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More