Home » Приведен е дилер на дрога во Струмичко

Приведен е дилер на дрога во Струмичко

by Журнал.мк

МВР информира дека вчера попладне во 16.30 часот во село Добрејци, Струмичко, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Д.К.(45) од село Добрејци.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, повеќе засадени стебла од растението канабис и дигитална вага со остатоци од марихуана.

За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по негово документирање против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More