Home » Приведен бегалец од затвор во Скопје

Приведен бегалец од затвор во Скопје

by Журнал.мк

Денеска (20.06.2024) околу 14 часот на територија на Маџари во Скопје полициски службеници од СВР Скопје го лишија од слобода Џ.Д. (26), кој бил баран со потерница по судска наредба за издржување на затворска казна од една година и 10 месеци и бегство од КПУ Затвор Скопје.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More