Home » Примопредавање на премиерската функција

Примопредавање на премиерската функција

by Журнал.мк

На 24 јуни 2024 година (понеделник), во 10:00 часот, во Владата на Република Северна Македонија е предвидено примопредавање на премиерската функција помеѓу досегашниот претседател на Владата, Талат Џафери, и новоизбраниот претседател на Владата, Христијан Мицкоски. По пристигањето, актуелниот и новоизбраниот премиер ќе имаат кратка средба.

Фоторепортерите и снимателите ќе имаат можност за инсерти од платото на Владата, како и од средбата, за што, претставниците на медиумите е потребно да се пристигнати најдоцна до 09:00 часот, во Медија центарот на Владата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More