Home » Прилично топло време и температури до 26 степени – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Прилично топло време и температури до 26 степени – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

by Журнал.мк

Продолжува периодот на сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во вторник претпладне ќе има зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд и благ пад на дневната температура.

Прогноза за 02.04.2024
Минимална температура: 4°C до 11°C
Максимална температура: 18°C до 26°C

Прогноза за 03.04.2024
Минимална температура: 2°C до 9°C
Максимална температура: 17°C до 24°C

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Прогноза за 04.04.2024
Минимална температура: 3°C до 9°C
Максимална температура: 18°C до 25°C

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More